Schémy uplatňovania Výskumu a Vývoja sú zložité a v jednotlivých krajinách sa značne líšia. Preto globálny konzultačný tím Ayming pre VaV vyvinul jednoduché porovnanie kľúčových medzinárodných daňových stimulov na podporu VaV vo vylepšených vizuáloch.
Porovnanie vychádza z dvoch hlavných ukazovateľov:
- štedrosť programu a
- jednoduchosť jeho uplatnenia
Pri porovnávaní je potrebné zohľadniť množstvo legislatívnych, interpretačných a politických aspektov. Medzinárodné konzultačné tímy Ayming majú rozsiahle znalosti o miestnych daňových režimoch pre výskum a vývoj, a na základe tohto know-how sme vytvorili určité predpoklady, aby sme poskytli zrozumiteľné a relevantné porovnanie.
Čo je nové v edícii 2025?
Okrem tzv. heat máp Benchmark obsahuje aj profil jednotlivých krajín, ktoré poskytujú prehľad o konkrétnych daňových schémach zahrnutých v tejto analýze.
V najnovšom vydaní sme navyše pridali IP Box Benchmark, ktorý pokrýva 11 krajín v Európe a Severnej Amerike. Hodnotili sme jednotlivé IP Box schémy podľa ich štedrosti a jednoduchosti uplatnenia. Vytvorili sme heat mapy pre jednoduchý globálny prehľad a doplnili sme k profilom krajín aj dôležité aspekty, ktoré treba pri hodnotení IP Box režimu zvážiť.
Prečo je táto publikácia relevantným zdrojom informácií aj pre vás?
Financovanie výskumu a vývoja môže mať rozhodujúci vplyv na vašu inovačnú stratégiu. Zlepší vašu finančnú stratégiu, rozhodovací proces, tiež cez detailné porozumenie jednotlivých schém rýchlo identifikujete daňové príležitosti.
Ak hľadáte jednoduchý spôsob ako porovnať medzinárodné daňové režimy v oblasti VaV, alebo chcete získať jednoduchý prehľad podmienok na Slovensku, príručka The Benchmark 2025 je tu pre Vás! →